صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
البوم
بازديدها
تصوير ها
رضوی
رمضا
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان
کتاب ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود كاربران
اخبار
1397/7/4 چهارشنبه به همت کتابداران کتابخانه علامه طباطبایی ارومیه برگزار شد: نشست معرفی و جمع‌خوانی کتاب «اولین‌ها در عاشورا» با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی علامه طباطبایی ارومیه و با حضور اعضای فعال کتابخانه به مناسبت ایام محرم کتاب «اولین‌ها در عاشورا» معرفی و جمع‌خوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، مسئول کتابخانه علامه طباطبایی گفت: در کتاب «اولین‌ها در عاشورا» با مروری اجمالی بر واقعه عاشورا برخی از اولین‌ها در این واقعه اعم از گفتار و رفتار امام حسین (ع) و یارانش بیان شده است.

در همین راستا نویسنده ابتدا به اولین‌های قبل از حادثه عاشورا مانند: اولین نامه برای بیعت گرفتن از امام ، نخستین سخنرانی حضرت در مکه و کربلا و ... و سپس به اولین‌های زمان حادثه عاشورا مانند نخستین خطبه امام در روز عاشورا، نخستین زن شهید از سپاه امام حسین(ع) و ... و همچنین به اولین‌های مربوط به پس از حادثه و به اولین‌ های مربوط به حرم آن امام و زیارت ایشان اشاراتی نموده و از لحاظ تاریخی این وقایع را بررسی نموده است.

بهزاد سنگینی افزود: برگزاری چنین جلساتی باعث ترغیب اعضا و مراجعین به فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی بیش از پیش آنها با فرهنگ عاشورایی و انگیزه‌های قیام امام حسین (ع) می‌گردد.

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما