صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
البوم
بازديدها
تصوير ها
رضوی
رمضا
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان
کتاب ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود كاربران
اخبار

1397/2/10 دوشنبه به همت کتابخانه گنج دانش شهر قوشچی برگزار شد : ششمین جلسه کتابخوانی طرح ملی با هم بخوانیم با مشارکت اعضای شرکت‌کننده در طرح و همت کتابخانه گنج دانش شهر قوشچی ششمین جلسه کتابخوانی طرح ملی با هم بخوانیم برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، ششمین جلسه کتابخوانی طرح ملی " با هم بخوانیم " با محوریت کتاب «اسرار طبیعت نوشته آنجلا ویکلز از سری انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» در محل بخش کودک کتابخانه گنج دانش شهر قوشچی برگزار گردید .

مسئول کتابخانه گنج دانش، ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای این طرح ملی کتاب« اسرار طبیعت» با مشارکت اعضای 9 تا 12 سال کتابخانه، جمع‌خوانی شد.

وی افزود: طرح " با هم بخوانیم " یک طرح ملی و آزمایشی است که در 89 کتابخانه عمومی منتخب سراسر کشور در حال اجرا می‌باشد. ملاک انتخاب این کتابخانه‌ها، داشتن بخش کودک فعال و نیز تعداد اعضای کودک می‌باشد . در راستای اجرای این طرح ملی، از کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی، کتابخانه‌های «گنج دانش شهر قوشچی» و «آیت الله خسروی تکاب» انتخاب شدند که در حال حاضر مجری این طرح هستند.

مقدس در ادامه گفت: تعداد 12 نفر ( یا دختر و یا پسر ) در گره سنی 12 -9 سال برای اجرای این طرح انتخاب می‌ شوند. این طرح، در چند فاز اجرا خواهد شد که هر فاز آن 3 ماه ( 12 هفته ) طول خواهد کشید. در فاز اول اجرای این طرح تعداد 20 عنوان کتاب کارشناسی شده ارسال گردیده که تعداد 8 عنوان از آنها در طول 8 هفته در محل کتابخانه بلندخوانی و جمع‌خوانی خواهد شد و مابقی کتب نیز به صورت مطالعه انفرادی در منزل به امانت داده خواهد شد .

وی افزود: برای هر کتاب یک برگه راهنمای مطالعه کتاب و یک پرسشنامه تطبیقی در نظر گرفته شده که عضو در محل کتابخانه ( مختص جمع‌خوانی و بلندخوانی ) و یا در منزل ( مختص مطالعه انفرادی ) مطالعه و تکمیل نماید .یک پوستر " سیر مطالعه " نیز در نظر گرفته شده که بعد از اتمام مطالعه هر کتاب توسط عضو ممهور به مهر «خوانده شد» می‌شود تا حس رقابت را در اعضا برانگیزد .

مقدس در پایان به این نکته اشاره کرد که برای همه اعضای شرکت کننده در طرح "با هم بخوانیم" از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور جوایزی ارسال گردیده است که در طول و یا اتمام طرح به ایشان اهدا خواهد گردید.

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما