صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
البوم
بازديدها
تصوير ها
رضوی
رمضا
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود كاربران
1397/7/29 يكشنبه حکم متفاوت یک قاضی برای فرد متهم حکم قاضی سلماسی که برای متهم یکی از پرونده های قضایی این شهر صادر کرد، خبر ساز شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی : رئیس کتابخانه عمومی شهید بهشتی سلماس از اجرای حکم متفاوت یک قاضی برای فرد متهم با جایگزین کردن خرید کتب درسی و مطالعه کتاب به جای حکم اولیه برای فرد متهم خبر داد .
قاضی پرونده پس ازرسیدگی به ماجرای فرد متهم ، او را به تحمل شش ماه حبس و 50 ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است ، اما با توجه به آموزه‌های جرم‌شناختی و کیفرشناختی نوین با مد نظر قرار دادن اعمال مجازات در راستای سیاست فردی کردن مجازات‌ها وندامت متهم، پیش‌بینی اصلاح وی و فقدان سابقه مؤثر کیفری و جبران ضرر و زیان، فرد متهم را مکلف به
الف : تهیه کتب درسی برای کتابخانه عمومی شهید بهشتی به میزان ده جلد کتاب
ب: مطالعه کتاب سازگاری با تغییرات زندگی و بهشت یا جهنم انتخاب با شماست و اخذ کتاب های مزبور از کتابخانه عمومی و خلاصه برداری از آن و ارائه خلاصه آن به واحد اجرای احکام ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ قاضی اجرای احکام کیفری کرد.
هادی درستی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلماس با اشاره به اینکه «حکم صادر شده برای نخستین بار است که در شهرستان سلماس اجرا می‌شود»، با اظهار امیدواری که صدور چنین احکامی تبدیل به رویه شود، خاطر نشان می‌کند: در طول مدتی که با سمت‌های مختلف در حوزه کتابخانه‌های عمومی مشغول فعالیت بوده ام با چنین حکمی مواجه نشده بوم و موجب خرسندی شده است.

وی افزود: امیدوارم که در وهله نخست بتوانیم مردم را متوجه اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی کرده و روزی برسد که همگان کتابخوان واقعی شوند.
و در آخر گفتنی است که آمارها نیز نشان از آن دارد که چنین احکامی تاثیرات مثبتی در کاهش وقوع جرم و انجام خدمات مفید در جامعه و همچنین تنبیه شدن و بار روانی مثبت در خود فرد و خانواده‌اش داشته است.

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما