صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
البوم
بازديدها
تصوير ها
رضوی
رمضا
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان
کتاب ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود كاربران

1397/7/14 شنبه به همت کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد: جمع‌خوانی آثار قیصر امین پور رئیس کتابخانه مرکزی ارومیه از نشست جمع‌خوانی و مرور آثار قیصر امین پور در محل کتابخانه خبر داد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی، نرگس فرح بخش رئیس کتابخانه مرکزی ارومیه با اعلام این خبر گفت: کتابخانه مرکزی ارومیه به عنوان محلی جهت برگزاری برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ادبی در جامعه پیداکرده و علاقمندان و صاحبنظران، کتابخانه را در برگزاری مطلوب و موثر فوق برنامه‌ها یاری می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در پنجمین نشست از سری نشست های ادبی در کتابخانه مرکزی ارومیه به اشعار و آثار قیصر امین پور پرداخته شد، این نشست 9 مهر ماه در سالن جلسات کتابخانه برگزار شد و کامران داوری نیکو دکترای مدیریت، نویسنده و صاحبنظر اجتماعی، فرهنگی و آموزشی، سیامک مختاری دکترای الهیات، مولوی شناس و مثنوی پژوه، زهرا نوری مدرس دانشگاه و دکترای زبان وادبیات فارسی، کورش اصلانی هنرمند ، انوش ترابی شاعر و پژوهشگر، فریدون حیدراسدی رئیس کانون بازنشستگان آموزش وپرورش ، اسفندیار سپهرنیا نویسنده و پژوهشگر، رضا پویانفر رئیس خانه صنعت ومعدن ، جمعی از ادب دوستان و دانشجویان و علاقمندان از جمله حاضران در نشست بودند.

فرح بخش گفت: سخنران نشست دکتر داوری نیکو و موضوع سخنرانی ایشان " قیصر، وجدان ناآرام جامعه خویش" بود.

داوری نیکو که از هم نشینی و مصاحبت با قیصر امین پور بهره مند بوده، سخن خود را با اشاره به سرگذشت شاعر آغاز کرد و گفت: می توان قیصر را وجدان ناآرام جامعه توصیف کرد وآنچه قیصر را جاودانه کرده غیر از شعر و دانش ادبی، ارزش مداری و تواضع بی بدیلش است.

وی اضافه کرد:آثار قیصر به بازنمایی کرونوتوپ (الگوی مکانی - زمانی) جامعه زمان خویش می پردازد و عمده اشعار وی در ستایش ارزش و در ستیز با هرزش است.

داوری نیکو به فرازهایی از پایان نامه دکترای قیصر که درباره سنت و نوآوری در شعر معاصر است اشاره کرد و اظهار داشت: در سیمای قیصر سه پرتره از یک چهره می بینیم: قیصر شاعر، قیصر روزنامه‌نگار و قیصر معلم که با ظرافت یافته‌‌های علمی، هنری وتجربی خود را به نسل آینده منتقل می کند.

آشنایی با ابعاد شخصیتی امین پور، کتابشناسی، قالب های مورد استفاده در آثار، ویژگی اشعار و دلایل محبوبیت و ماندگاری شعر او، شرح و بسط نمونه‌هایی از آثار و ذکر خاطراتی از دیدار با قیصر، بخش‌هایی دیگری از سخنرانی دکتر داوری نیکو بود.

در ادامه فریدون حیدر اسدی، علی کوشان، امیر باقری، فاطمه جمالی، فریده حلاجی، زهرا نوری، معصومه بالاوند ، فرزانه ولی زاده، رویا جهان، آیدا مجید آبادی، تبسم شدتی، رضا خسروی، علی منصورفر و رضا حسین پور به خوانش اشعار امین پور پرداختند..

بخش پایانی این نشست معرفی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان(امید) و فعالیتهای فرهنگی این سازمان خیریه مردم نهاد بود.

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما