صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
البوم
بازديدها
تصوير ها
رضوی
رمضا
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود كاربران
گزارش تصویریبيشتر
1397/8/13 يكشنبه در راستای ترویج خواندن: 600 برنامه فرهنگی در مدارس آذربایجان‌غربی اجرا شده است؛ با همکاری مدارس و کتابخانه‌های عمومی، دانش‌آموزان آذربایجان‌غربی مخاطب بیش از 600 برنامه‌ فرهنگی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، علی فیروزنیا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: کتابخانه‌های عمومی بیش از 600 برنامه فرهنگی در سال 97 در مدارس و یا با مشارکت دانش‌آموزان در محل کتابخانه اجرا کرده‌اند.
فیروزنیا عنوان کرد: 28 درصد از کل اعضای کتابخانه‌های عمومی استان را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند و نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای، مسابقات کتابخوانی، کلاسهای آموزشی، نشست‌های جمع‌خوانی، نشست‌های قصه‌گویی، معرفی و ترویج کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» در مدارس، و طرح کتابخانه‌ای «باهم بخوانیم» از جمله برنامه‌های فرهنگی اجرا شده برای دانش‌آموزان است.
وی با اشاره به برگزاری بیش از 250 نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در مدارس افزود: خانواده، نظام آموزشی، وسایل ارتباط جمعی، و کتابخانه از عوامل موثر در توسعه فرهنگ مطالعه هستندکتابخانه‌های عمومی با اجرای برنامه‌های فرهنگی و ایجاد فرصت‌های مطالعه برای همه به ویژه دانش آموزان، می‌توانند آنها را به سوی مطالعه سوق دهد. بیش از 2300 دانش‌آموز در نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای شرکت کرده‌اند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی بیان کرد: آموزش فلسفه برای کودکان و نوجوانان، آموزش سواد رسانه‌ای، آموزش استفاده از کتابهای مرجع، آموزش نقاشی، آموزش خلاقیت و کاردستی، و آموزش داستان‌نویسی در قالب بیش از 100 کلاس آموزشی برای دانش‌آموزان اجرا شده است. وی «طرح باهم بخوانیم» را جز برنامه‌هایی دانست که ویژه دانش آموزان و در دو کتابخانه «گنج دانش» ارومیه و «ملت» تکاب اجرا شد.
از برنامه‌های فرهنگی مورد استقبال دانش‌آموزان می‌توان مسابقات کتابخوانی مکتوب، مسابقات نقاشی، بازدید از کتابخانه‌های عمومی، نشست‌های قصه‌گویی، نشست‌های جمع‌خوانی را نام برد.
گفتنی است 16114 دانش‌آموز عضو کتابخانه‌ های عمومی استان هستند.تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما