صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
البوم
بازديدها
تصوير ها
رضوی
رمضا
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان
کتاب ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود كاربران
گزارش تصویریبيشتر

1397/2/15 شنبه جلسه نقد کتاب «اوره‌ییمده قالان بوش یئری» برگزار شد کتاب «اوره‌ییمده قالان بوش یئری» در کتابخانه عمومی شهید مفتح شهرستان چایپاره نقد و بررسی شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‎های عمومی آذربایجان غربی، قاسم نژاد رییس اداره کتابخانه های عمومی از برگزاری جلسه نقد کتاب «اوره‌ییمده قالان بوش یئری» نوشته رقیه عبدیلی از نویسندگان بومی شهرستان چایپاره خبر داد و گفت : جلسه نقد و بررسی کتاب «اوره‌ییمده قالان بوش یئری» اثر رقیه عبدیلی با حضور نویسندگان، شاعران، منتقدان و جمعی از علاقمندان به حوزه شعر و نویسندگی در کتابخانه شهید مفتح چایپاره برگزار شد.
وی گفت: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و ترغیب و حمایت از نویسندگان بومی مقرر شده آثار اهل قلم شهرستان در طول سال در مناسبتها و فرصتهای مناسب در کتابخانه عمومی شهید مفتح نقد و بررسی شود که کتاب «اوره‌ییمده قالان بوش یئری» سومین کتاب از سری کتابهای نقد شده نویسندگان محلی می‌باشد.

چنگیز جعفری منتقد این جلسه ابتدا ضمن اشاره به موضوع و اهمیت نقد کتاب گفت: کتاب"اوره‌ییمده قالان بوش یئری" کتابی در خور تنقید بوده و یک اثر ایده‌آلیسم می‌باشد. نویسنده این کتاب از افتخارات شهر ما می‌باشند که در عرصه شاعری در جشنواره های رضوی، ولایت و انتظار موفق به کسب مقام اول شده و آثار وی در نشریات و سایت‌های مختلف از جمله سایت ائشیق و نشریه سنجاق و نشریه شفق و نشریه سایین قالا قابل مشاهده و این کتاب مجموعه‌ای از اشعار ترکی وی بوده که در سال 1385 به چاپ رسیده است .
از نقاط قوت این کتاب مجذوبیت شعرهای آن هست که وی موضوعات متنوع را عاشقانه و با احساس در قالب شعر خود گنجانده و صور خیال و آرایه‌های ادبی و ... را به خوبی به کار برده‌اند و کابرد نکات اخلاقی و انسانی در شعر سازاق یک نقطه عطفی دیگر بوده و این اثر یک اثر اجتماعی ا ست.
منتقد جلسه همچنین نبودن روزنه امید و روشنایی در شعرهای وی و بکار بردن برخی از واژگان مستهلک را از نقاط ضعف این کتاب عنوان کرد و جهت رشد نگارشی وی پیشنهاداتی را ارائه کرد.

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما