صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
تصویر روز: مؤلفه های مؤثر بر تولید
تصوير ها
جشنواره قصه‌گویی
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
کتاب‌خوان آذرماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود
اخبار ویژه هفته کتاب
1397/9/6 سه‌شنبه با هدف تجلیل مقام کتابدار؛ فرماندار ارومیه از کتابخانه مرکزی این شهرستان بازدید کرد فرماندار ارومیه به همراه بخشداران شهرستان از اداره کتابخانه‌های شهرستان و کتابخانه مرکزی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های آذربایجان‌غربی، علیرضا ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه، به همراه زهرا روحی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرماندار، علی‌اکبر صلاحلو و شهین محمدنژاد بخشدار نازلو، ریباز میرزایی بخشدار سیلوانا، سلیمان نریمانی بخشدار صومای برای دوست، بهنام پورجبلی بخشدار انزل، و صادق الماسی مسئول دبیرخانه شورای تامین، ضمن دیدار با علی فیروزنیا مدیر کل کتابخانه‌های استان و عفت آقازاده رئیس کتابخانه‌های شهرستان از  اداره کتابخانه‌های شهرستان ارومیه و کتابخانه مرکزی بازدید کرد.
در این بازدید، فرماندار ارومیه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، آمادگی فرمانداری را جهت همکاری با اداره کتابخانه‌های شهرستان ارومیه برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اعلام کرد.
ملامحمدی‌زاده اجرای طرح جمع‌آوری کتب خوانده شده بلااستفاده در منازل، ادارات و سازمانها جهت غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها با همکاری اداره کتابخانه‌های شهرستان ارومیه و برنامه‌ ریزی جهت همکاری با موسسات در خصوص راه‌اندازی کتابخانه را از برنامه‌های آتی فرمانداری بیان کرد و بر همکاری و تعامل بیشتر با آموزش و پرورش در خصوص ترویج کتابخوانی و نهادینه کردن مطالعه بین دانش‌آموزان با اداره کتابخانه‌های شهرستان ارومیه تاکید کرد.

علی فیروزنیا، مدیر کل کتابخانه‌های استان از حضور فرماندار و بخشداران به عنوان روسای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی تشکر کرده و از تشکیل به موقع جلسات و کمک در رفع مشکلات کتابخانه‌های بخش‌ها قدردانی نمود.

عفت آقازاده رئیس کتابخانه‌های شهرستان ارومیه در این بازدید با ارائه گزارش عملکرد کتابخانه‌های ارومیه گفت: شهرستان ارومیه در حال حاضر با 13 باب کتابخانه‌، 19 هزار عضو فعال و 430000 جلد کتاب به شهروندان خدمات فرهنگی ارائه می‌دهند.

در پایان فرماندار و هیات همراه از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی بازدید کردند.