صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
تصوير ها
جشنواره قصه‌گویی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
قاچاق کالا؛ سمّ تولید داخلی
کتاب‌خوان بهمن ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود
اخبار
چالدران
1397/8/24 پنجشنبه در بازدید نایب رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای سیه چشمه به مناسبت هفته کتاب عنوان شد؛ لزوم توسعه کتابخانه های عمومی به عنوان طلایه داران عرصه ترویج فرهنگ کتابخوانی نماینده مردم شهرستان چالدران، ماکو، شوط و پلدشت گفت: باید از کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از مهمترین دستگاههای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه حمایت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی ، عین الله شریف پور در بازدید خود از کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای سیه چشمه به مناسبت هفته کتاب با تاکید بر نقش کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتابخوانی افزود: بی شک عواملی همچون غنای محتوایی کتابخانه های عمومی و تبلیغات لازم برای جذب مخاطبین و همچنین تامین محیطی دلپذیر نقشی غیر قابل انکاری در جهت رونق کتابخانه های عمومی و افزایش سرانه مطالعه در جامعه خواهد داشت.
وی با اعلام حمایت خود از کتابخانه های عمومی، این مراکز را جزو مهم‌ترین سنگرهای فرهنگی نظام قلمداد کرده و گفت : همه دستگاه‌های اجرائی باید ضمن حمایت از کتابخانه های عمومی، زمینه نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه را فراهم آورند.
شریف پور در ادامه این بازدید با اهدای بخشی از کتابخانه شخصی خود به کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای سیه چشمه ، هدف از این اقدام را مشارکت در فرهنگ نیکوکارانه اهدای کتاب و تشویق مردم به این سنت حسنه عنوان کرد.
عضو ناظر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اهدای کتاب را اهدای دانائی دانسته و تصریح کرد:  هر یک از ما می‌توانیم با اهدای کتاب، گامی مهم در راه افزایش آگاهی های عمومی و توسعه فرهنگ جامعه برداریم.