صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
تصوير ها
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
فراخوان پیشنهاده برای پیاده‌سازی «دستورالعمل آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی»
کتاب‌خوان اسفندماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مرور سریع بیانیه «گام دوم انقلاب»
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود
1397/9/17 شنبه در راستای تعامل بیشتر؛ دومين جلسه هماهنگي ساماندهي كتابخانه‌هاي كانون‌هاي مساجد برگزار شد دومين جلسه هماهنگي ساماندهي كتابخانه‌هاي كانون‌هاي مساجد با مشارکت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اروميه در محل كانون مساجد استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي آذربايجان‌غربي، در اين جلسه كه با حضور حجت‌الاسلام اباذر بيگي مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد آذربايجان‌غربي، عفت آقازاده رئيس اداره كتابخانه‌‌عمومی‌هاي شهرستان اروميه، زهرا كريم‌خاني كارشناس امور كتابخانه‌ها و همكاري‌هاي شهرستان اروميه و مسئولين كتابخانه‌هاي كانون‌هاي مساجد شهرستان اروميه برگزار شد، مشكلات و مسائل كتابخانه‌هاي مساجد بررسي شد.

حجت‌الاسلام اباذر بيگي با بيان اهميت مطالعه و كتابخواني در زندگي گفت: با وجود فضاي مجازي در جامعه و شرايط موجود، كتب قطور با صفحات زياد رغبت به مطالعه را كاهش مي‌دهد و بايد از كتب ساندويجي با حجم كم جهت ترغيب و تشويق به مطالعه استفاده كرد.

مسئول دبيرخانه نظارت بر كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد آذربايجان‌غربي، ايجاد زنگ كتاب در مساجد در ساعتي خاص، شنبه‌ها با كتاب در مساجد، تشويق مردم به اهدا كتاب به كتابخانه‌هاي مساجد و ايجاد كتابخانه سيار براي مناطق مرزي و دور افتاده جهت جذب مردم به خصوص كودكان و نوجوانان به مطالعه را تاثيرگذار دانست.

عفت آقازاده رئيس اداره كتابخانه‌هاي شهرستان اروميه نيز به همكاري كانون‌هاي مساجد و اداره كتابخانه‌هاي شهرستان اروميه جهت نهادينه كردن فرهنگ مطالعه و كتابخواني اشاره كرده و گفت: اين دو نهاد بايد از پتانسيل هم در جهت ساماندهي كتابخانه‌هاي مساجد به منظور ترغيب مردم به كتابخواني استفاده كنند.
 

همكاري اداره كتابخانه‌هاي شهرستان اروميه در وجين كتب كتابخانه‌ها، تشكيل جلسه مشترك بين اداره كتابخانه‌ هاي شهرستان اروميه و كانون مساجد هر سه ماه يكبار، آموزش كتابداران اين كتابخانه‌ها و همكاري در اجراي برنامه‌ هاي فرهنگي از مصوبات مهم اين جلسه بود.

گفتنی است كه 5 كتابخانه از كتابخانه‌هاي كانون‌هاي مساجد شهرستان اروميه با اداره كتابخانه‌هاي شهرستان اروميه به صورت مشاركتي نسبت به ارائه خدمات كتابخانه‌اي به اهالي منطقه تحت پوشش همكاري دارند.