صفحه اصلي
اخبار
اخبار نهاد کتابخانه‌های عمومی
اخبار ویژه هفته کتاب
البوم
بازديدها
تصوير ها
جشنواره قصه‌گویی
دهه فجر
زمان ديجيتال سرور
شعار سال
قاچاق کالا؛ سمّ تولید داخلی
کتاب‌خوان بهمن ماه
گزارش تصویری
لینک های نهاد
مطالعه مجازی
منو
موسیقی
نشست کتاب خوان
نهاد ها و سازمانها
ورود
1397/11/2 سه‌شنبه در راستای ترویج خواندن؛ طرح «کتاب برای همه» در کتابخانه‌های عمومی سلماس اجرا می‌شود طرح «کتاب برای همه» از سوی کتابخانه عمومی شهید بهشتی سلماس و با همکاری معلم مدرسه اسلام روستایِ ستون‌رش اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، در راستای ترویج خواندن و دسترسی ساکنان مناطق محروم به کتابخانه، کامران داداری، معلم مدرسه اسلام روستایِ ستون‌رش در سلماس، با همکاری کتابخانه عمومی شهید بهشتی، برای دانش‌آموزان مدرسه کتاب به امانت می‌برد.

هادی درستی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سلماس در این‌باره گفت: دانش‌آموزان مدرسه اسلام توسط معلم کتابخوان خود، عضو کتابخانه شدند و معلم به عنوان رابط کتابخانه و دانش‌آموزان، کتاب برای آنها به امانت می‌برد.

وی افزود: کامران داداری، معلم مدرسه روستایی، هر ماه ۵۰ نسخه کتاب متناسب با سن دانش‌آموزان از کتابخانه امانت گرفته و پس از مطالعه دانش‌آموزان عودت می‌دهد.

درستی با معرفی طرح «کتاب برای همه» به عنوان یکی از فعالیت‌های ترویجی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان گفت: این طرح در راستای اعتلای کمی و کیفی فرهنگ مطالعه در بین دانش‏‌آموزان مناطق کم‌برخوردار انجام می‌شود و کتابخانه‌های شهرستان آماده پذیرش معلمان به عنوان رابط کتابخانه هستند.

گفتنی است روستای ستون‌رش در فاصله ۱۰۰ کیلومتری با مرکز شهر قرار دارد.